Zimní zahrady

Úvod > Produkty > Zimní zahradyVyužití

Zimní zahrady jsou speciální stavby, které mohou sloužit nejen pro uskladnění teplomilných rosltin během zimního období. Při správném umístění zimní zahrady je možné díky akumulačním schopnostem této stavby využívat teplo k částečnému vytápění domu. Navíc je velmi příjemné, že se prostor zimní zahrady dá využít i k posezení a relaxaci.

Příprava stavby

Pro správnou volbu vhodného typu zimní zahrady je nejlepší kontaktovat dodavatele. Je možné, že se rozhodnete stavět zimní zahradu do prostoru, který měl být původně jen verandou. Zde je pravidlem, že se stavba staví na nezateplený základ se spádem s již hotovou dlažbou, což není úplně ideální.

Kdy začít s přípravou

Se zimní zahradou je vhodné počítat již před kreslením projektu stavby a následně zbudovat rovný zateplený základ, jako je stavěn uvnitř domu. Předejdete tak následnému promrzání podlahy a srážení ní vody na zemi.

Stabilita

Pro konstrukci zimní zahrady je nutné použít vhodně vyztužené profily s vyřešenými detaily při přechodu na střešní konstrukci. Na tuhosti ,síle výztuh a spojů nelze šetřit, jelikož se jedná o prostorově velké stavby, které díky velké ploše musí čelit mnohem vyššímu zatížení větrem, než okna, které jsou celým obvodem zpevněna stavebním otvorem.

Vzhled

Zimní zahrada může být z prosklených stěn od země, nebo postavených na podezdívce s polykarbonátovou, nebo prosklenou střechou, která zaručuje maximální prosvětlení a tepelné zisky, což může být ve slunečných dnech nepříjemné. Takovou zimní zahradu lze pro letní období vybavit vhodnou zastiňovaní technikou.V zimní zahradě je vhodné v zimním období udržovat teplotu nad bodem mrazu, aby docházelo k odtávání sněhu ze střechy.

 Varianta

Pokud máte představu, že prostor zimní zahrady budete chtít vytápět a využívat celoročně, je možné vystavět standardní zateplenou střechu (cca. 25cm izolace) a stěny vybavit trojskly, což nám uvnitř stavby udrží nejen teplo z vytápění, ale také více tepla získaného ze slunce.