Úvod > Produkty > Střešní okna

Střešní okna ROTO

přinášejí světlo do podkrovních prostor
dodáváme v dřevěném i plastovém provedení
lze vybavit dvojsklem a trojsklem

je možné doplnit elektrickými pohony a příslušenstvím
můžete vybavit ucelenou řadou stínící techniky
nechávejte montovat jen proškoleným a zodpovědným montážním firmám


V dnešní době jsou střešní plastová okna Roto nedílnou součástí střešních konstrukcí.


Je potřeba si uvědomit, jaký bude k plastovým oknům přístup. Když použijeme základní kyvné provedení, mohlo by nám při otevření okno překážet v místnosti. Pokud ano je lépe zvolit střešní plastová okna výsuvně kyvná, nebo výklopné/kyvné křídlo.


Střešní okna jsou vystavena nadměrnému náporu jak z exteriéru (slunce, déšť, sníh, mráz, atd.) tak z interiéru. Střešní okno je totiž nejchladnějším prvkem střešní konstrukce, proto se na jeho povrchu (hlavně v prostoru mezi rámem a křídlem v zimním období) při větrání, sráží vlhkost z interiéru a tak je možné udržet střešní okno v bezvadném stavu pouze s nadstandardním úsilím. Jelikož je naší prioritou šetřit Váš čas a peníze, doporučujeme použít střešní plastová okna Roto, protože u nich odpadají starosti s obnovou nátěru.

Většinou je střešní plastové okno Roto, umístěno v zateplené střešní konstrukci, proto doporučujeme, použít střešní plastové okno Roto se zatepleným rámem, což nám díky pomalejšímu prostupu tepla zvýší povrchovou teplotu rámu a ostění okna. Pro zvýšení komfortu bydlení doporučujeme instalovat okna s trojskly.

Dále si musíme uvědomit, že střešní plastová okna jsou zásahem do souvislé vrstvy zateplení ve střešním plášti, proto je nezbytně nutné věnovat velkou pozornost montáži a napojení izolace. Aby se zamezilo chybám při usazování střešních oken, je třeba montáž svěřit zaškoleným řemeslníkům, proto jsme Vám plně k dispozici.


Veškeré informace najdete: https://cz.dst.roto-frank.com/